Chlupatý hrdina

Chlapci selhal v noci přístroj. Život mu zachránil věrný pes

Chlapce zachránil pejsek
Zdroj: facebook.com
Chlapce zachránil pejsek
Téma:
pes

Dojemný příběh přátelství člověka a psa! Když všichni spali, malému chlapci s cukrovkou selhal přístroj, který ho měl hlídat. Naštěstí byl ale poblíž jeho pejsek Jedi, který okamžitě vycítil nebezpečí a zasáhl.

Luke je sedmiletý chlapec, který trpí cukrovkou prvního typu. Hladinu cukru v krvi mu pravidelně kontrolují přístroje. I ty však mohou selhat. A právě to se nedávno v noci stalo, píší tvnoviny.sk.

 

Hladina cukru v krvi chlapce byla nízká. A chlapec byl jen pár desítek minut od smrti. Přístroj, který ho měl hlídat, se ale porouchal a ukazoval hodnoty, které neodpovídaly realitě. Chlapce ani jeho rodiče tak na nebezpečí neupozornil.

 

Pes, který spal s chlapcem v pokoji, se ale nenechal zmást a vycítil nebezpečí. "Jedi okamžitě běžel do vedlejšího pokoje, kde jsem spala a začal mě budit, dokud jsem nevstala," řekla CNN Lukova matka.

 

Když maminka přišla do pokoje a změřila mu stav cukru jiným přístrojem, zjistila, že rapidně klesl. Kdyby ji jejich pes Jedi neprobudil, pravděpodobně by chlapeček upadl do hypoglykemického kómatu.

 

 

Maminka celou situaci hned zdokumentovala a šikovným zachráncem se pochlubila na sociální síti. Post se hned stal obrovským hitem internetu.
 

Související témata:
vrl TN.cz