Drama na Děčínsku

Chlapec (11) měl zapálit dům a ucpat východ! Vše už řeší policie

Plameny kompletně zničily vnitřek domu a část střechy
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 23. 1. 2020
Téma:

Severočeští hasiči vyjížděli v noci na středu do Mikulášovic na Děčínsku k požáru rodinného domu. Záchranáři posléze odvezli do nemocnice jednoho dospělého a dvě děti. Všichni tři se nadýchali kouře.

Děsivá je příčina požáru. Podle Děčínského deníku je oheň dílem teprve jedenáctiletého chlapce. Ten prý podpálil čtyři různá místa v domě a když se oheň rozhořel, zabarikádoval východ. Pak odešel pryč.

 

"Mohu vám potvrdit, že se případem zabýváme a že si ho převzala krajská kriminálka. V tuto chvíli ho ovšem vzhledem k okolnostem nebudeme jakkoli dále komentovat," uvedla na dotaz TN.cz policejní mluvčí Alena Bartošová. K příčině požáru se odmítla vyjádřit.

 

 

O něco sdílnější byl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. "Z místa jsme do rumburské nemocnice odvezli jdnoho dospělého a dvě děti. Nadýchali se kouře," řekl.

 

Mluvčí hasičů Lukáš Marvan doplnil, že k hlášenému požáru domu vyrazily dvě jednotky hasičů. "Oheň už lidé částečně uhasili před naším příjezdem. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření," informoval Marvan.

TN.cz