nehoda u nitry

Sebastian bojoval o život tři týdny! Teď se probudil z umělého spánku

Zničený autobus po nehodě u Nitry
Zdroj: Policie SR
Tragickou nehodu u Nitry nepřežilo dvanáct lidí
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 4. 12. 2019
Téma:

Patnáctiletého Sebastiana odvezli záchranáři do nemocnice v Nových Zámcích na Slovensku po tragické nehodě v Nitře, při které zemřelo dvanáct lidí. Tři týdny byl ve vážném stavu a lékaři ho udržovali v umělém spánku. Podle informací slovenských médií se chlapec konečně probral.

Sebastian cestoval 13. listopadu v autobusu se svými kamarády pravidelnou linkou poblíž slovenské Nitry. Vůz se však srazil s nákladním autem, což mělo tragické následky. Dvanáct lidí nehodu nepřežilo, dalších dvacet se zranilo. Mezi nimi byl i Sebastian.

 

Od začátku byl jeho zdravotní stav velmi kritický. Byl hospitalizovaný v nemocnici Nové Zámky v Nitranském kraji na klinice anesteziologie a intenzivní medicíny. Po celou dobu ležel v umělém spánku. Po třech týdnech od nehody však přišla dobrá zpráva. Chlapec se probudil, informoval deník tvnoviny.sk.

 

Sebastian pochází z Kolíňan a jeho spolužáci věřili, že se ze všeho dostane. "Doufám, že to Sebo přežije," řekl portálu Nový čas chlapcův kamarád. V autobusu seděl vedle spolužáka Alexe. Ten bohužel nehodu nepřežil.

 

 

Nejmladší oběti bylo patnáct let a nejstarší 70 let. Rodiny i veřejnost se s nimi rozloučily v rámci několika dní v obci Jelenec a Kolíňany. Za oběti se konaly také zádušní mše svaté. Na ně dorazily stovky lidí. Policie případ stále vyšetřuje.

 

Připomeňte si reportáž o nehodě u Nitry:

TN.cz