Tragédie na Slovensku

Chlapec (2) spadl do bazénu a utopil se! Rodiče se zhroutili

Dítě v bazénu
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Tragédií skončilo sváteční odpoledne na zahradě rodiny z Vlkanové na Slovensku. Dvouletý Juraj spadl do bazénu a i přes rychlou první pomoc zemřel. Jeho rodiče, kteří vychovávají ještě dva další syny, se zhroutili.

Slovenští policisté vyšetřují od nedělního odpoledne tragické úmrtí dvouletého chlapečka v obci Vlkanová. Stačila chvilka nepozornosti a malý Jurko spadl do zahradního bazénu. Píše o tom portál Nový čas.

 

I přes rychlou reakci rodičů a hodinovou resuscitaci záchranářů se chlapce nepodařilo zachránit. "Slyšeli jsme, že ho otec rychle vytáhl z vody, už ale bylo pozdě. Je to obrovské neštěstí. Ten chlapeček byl živé stříbro," citoval portál rodinnou známou.

 

 

"Přivolaný lékař musel bohužel konstatovat smrt," sdělila webu mluvčí záchranářů Alena Krčová. Policisté uvedli, že v souvislosti s případem zahájili trestní stíhání pro přečin usmrcení. Další podrobnosti nezveřejnili.

 

Podle informací Nového času se rodiče chlapečka Juraj a Lucia po jeho smrti zhroutili. Lucia má z předchozího vztahu ještě další dva syny, podle sousedů ale Juraj ke všem chlapcům přistupoval stejně a nědělal mezi nimi rozdíly.

Související témata:
TN.cz