plzeňská zoo

Chlapce (5) v zoo pokousal rys, se zraněním skončil v nemocnici

Téma:
ZOO

Malého chlapce (5) v neděli pokousal v plzeňské zoologické zahradě rys. Dítě opustilo vyznačenou trasu a zašlo k výběhu, kde skrz plot chtělo zvíře pohladit. Přivolaní záchranáři chlapce na místě ošetřili a převezli do plzeňské Fakultní nemocnice. Zranění ruky není vážné.

K nešťastnému incidentu došlo v neděli dopoledne, kdy dítě opustilo vyznačenou trasu a vydalo se k výběhu rysa. "Došlo k porušení návštěvního řádu, chlapec se dostal tam, kam neměl," řekl mluvčí Zoo Plzeň Martin Vobruba.

 

Šelma chlapci pokousala ruku. Na místo tak ihned vyrazili záchranáři, kteří plačící dítě ošetřili. "Do péče jsme převzali zhruba pětiletého chlapce. Zranění na jeho horní končetině nebylo vážné," uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha. Chlapec následně skončil na ortopedii plzeňské Fakultní nemocnice.

 

Celým incidentem se zabývá i policie. "Zjišťujeme veškeré okolnosti této události. Případ jsme evidovali jako přestupek proti občanskému soužití," řekla policejní mluvčí Hana Rubášová. Zoologická zahrada jakékoliv pochybení odmítá. "Rys normálně hlavu mříží 8x4 cm neprostrčí," vysvětloval Vobruba.

 

 

Nerespektování návštěvnických pravidel netrápí pouze plzeňskou zoo. Na podobný problém před pár dny upozornil i ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Jeho zařízení se potýká s lidmi, kteří v areálu zoo provozují geocaching. Některé kešky jsou však ukryty v blízkosti výběhů nebezpečných zvířat a hledači tak riskují vážná zranění

jva TN.cz