domácí výuka

Chlapec neměl doma internet, chodil k budově školy na místní wi-fi

školák na wi-fi před školní budovou
Zdroj: GoFundMe.com
Michaela Martínková
Michaela Martinková
25.10. 2020 14:35
Téma:

Devítiletý chlapec se vypravoval do školy i přes její uzavření. Zůstával ale jen před budovou, kde se připojoval na wi-fi, aby se mohl účastnit online výuky. Jeho matka kvůli pandemii přišla o zaměstnání a internet doma si tak rodina nemohla dovolit.

Jonathon Endecott chodí do čtvrté třídy ve městě Roswell v Novém Mexiku ve Spojených státech. Zavedení nových opatření proti šíření nemoci Covid-19 způsobilo jeho rodině řadu potíží. Jeho matka Angel Endecottová přišla o práci a neměla dostatek financí k zajištění domácího internetu. S novými nařízeními byla zavedena i distanční výuka, na kterou se chlapec z domu nemohl připojit.

 

Rodina bydlí kousek od školy, a tak chlapce napadlo chodit i nadále na školní pozemek, kde by se mohl připojit k wi-fi. Nechtěl zameškávat svou online výuku. “I to, že byl jen venku před budovou mu dodalo pocit, že je ve škole,“ řekla pro CNN Angel Endecottová.
 

 

Školáka si před školní budovou brzy všimla učitelka, která chlapce vyfotila a se svolením jeho matky sdílela snímek na Facebook. Příběh se rychle rozšířil a zanedlouho se našel dárce, který Jonathonovi internet na rok zaplatil. Jonathon je šťastný, že teď může zvládat školní povinnosti lépe a navíc může častěji komunikovat se svými spolužáky.

 

Příběh Jonathona určitě není ojedinělý a s problémy s online výukou se potýká řada domácností. Na serveru GoFundMe byla založena sbírka, která má tyto rodiny podpořit a vybrat peníze na domácí internetové připojení i pro další školáky.

 

Distanční výuka přivádí rodiče k šílenství. Hlavně ty s prvňáčky. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz