dojemný pohled

Chlapec se snažil na vlakové stanici probudit svou mrtvou maminku

Vlakové nádraží v Indii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Zdrcující pohled se naskytl cestujícím na vlakové stanici v Indii. Malý chlapec se na místě pokoušel probudit svou maminku, která ležela na zemi mrtvá.

Mladá maminka zemřela v pondělí po kolapsu v indickém městě Bihar. Šlo o 23letou migrantku, která sháněla práci v jiných částech země. Se svým synem se snažila dostat zpět domů. O události informoval portál NDTV.


Vláda v Indii spustila začátkem měsíce pro migranty vracející se domů speciální vlaky a v jednom z nich cestovala právě mladá žena spolu se svým synem, sestrou a její rodinou. 

 


Chudí migranti musí cestu většinou zvládnout bez jídla a vody, i když v některých částech země teplota stoupá až k 50 stupňům Celsia. Po dvou dnech s nedostatkem jídla a vody tak žena přímo ve vlaku zkolabovala a rodina proto rychle vystoupila právě v Bihari.


Smutné momenty z vlakové stanice v Muzaffarpur zachytily tamní kamery. Tělo ženy bylo na zemi překryté dlouhým šálem. Malý chlapec se k mamince neustále vracel a do šálu zaplétal. Snažil se jí probudit, to už ovšem bylo beznadějné.

 

Související témata:
sik TN.cz