krutý osud

SMUTNÉ VIDEO: Chlapeček trpí, začíná mu růst hustá srst!

Téma:

Osud byl k němu hodně krutý. A jeho rodiče jsou zoufalí. Řeč je o ročním čínském chlapci, který trpí vzácnou kožní chorobou, kvůli které mu tělo zarůstá hustou srstí.

Porucha, která se jmenuje Giant Congenital Nevus, způsobuje, že se hochovi na trupu a na končetinách objevují velké plochy tmavé kožní tkáně, z nichž raší husté ochlupení. To se nápadně podobá zvířecí srsti.


Rodina z jihozápadní Číny se děsí toho, co bude dál. Britský Daily Mail totiž upozorňuje, že léčba "vlčího" dítěte je velmi drahá a chlapcovi rodiče si zkrátka nemohou vyléčení synka dovolit.


Jako kdyby to nestačilo, lékaři varují, že ostrůvky srsti se časem neztrácejí, naopak se zvětšují, jak postižený roste. Otec chlapce se živí jako dělník na stavbě a jeho matka jako servírka. Je tak pochopitelné, že si nákladné léčení nemohou dovolit.A také měli pořádnou smůlu - podle lékaře Zhang Yi takto onemocní jedno dítě ze dvou milionů novorozenců. Doktor také rodiče varoval, že pokud se hoch nebude léčit, pravděpodobně onemocní rakovinou kůže.


Jedinou nadějí chudých rodičů je ovšem dobrodiní bohatých dárců - tříletá léčba totiž vyjde v přepočtu na bezmála čtyři miliony korun, což je suma, kterou servírka a stavební dělník opravdu dohormady nedají.

Související témata:
pez TN.cz