Stížnost v Jihlavě

Chlapec vystoupil, matka to nestihla. Řidič jel dál, zastavil až po kilometru

David Pik
David Pik
Publikováno 11. 12. 2019
Téma:

Naprosto nepochopitelně se zachoval řidič městské hromadné dopravy v Jihlavě. Při vystupování na zastávce nechal venku asi 10letého chlapce, zatímco jeho matka s dalším dítětem vystoupit nestihla a zůstala ve voze. I přes naléhání cestujících jel řidič autobusu dál.

Maminka cestovala se dvěma dětmi. Starší, zhruba desetiletý chlapec z autobusu vystoupil, maminka s malým dítětem to ale už nestihla. A řidič ji přehlédl. "Všichni jsme volali na řidiče, ať zastaví, že kluk zůstal venku a on nezastavil," popsala cestující z autobusu.

 

Řidič mohl mamince zastavit, nebo se s autobusem vrátit. Ani jedno ale neudělal a chlapec tak zůstal na zastávce bez dohledu několik desítek minut. "Maminka byla vyděšená, po cestě furt prosila řidiče, ať zastaví, ale on jel dál," dodala cestující.

 

Řidič zoufalé mamince zastavil na další zastávce po zhruba kilometrové jízdě. Chlapci se naštěstí nic nestalo. "Řidič vyhodnotil celou situaci nesprávně v tom, že mohl vůz na kruhovém objezdu otočit a vrátit se na tu zastávku a paní vysadit tam," připustil ředitel dopravního podniku Radim Rovner.

 

 

Řidič za svůj prohřešek může čekat přinejmenším pokutu nebo snížení osobního ohodnocení. "Chtěl bych se touto cestou ještě jednou omluvit za tenhle incident, velice nás to mrzí, celá věc bude s řidičem řešena," ujistil Rovner.

 

Navíc vedení dopravního podniku plánuje nakoupit do vozů další kamerové zařízení, a ještě tak vylepšit přehled řidičům.

epa TN.cz