pátrání po dětech

Chlapec vzal mladší sestru na houpačky, matce pak vyhrožoval sebevraždou

Houpačka
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 24. 6. 2020
Téma:

Případy, kdy rodiče hlásí pohřešování dětí, nejsou podle policistů Pardubického kraje výjimkou. Jen během pondělí řešili dvě takové události. V prvním případě dokonce chlapec vyhrožoval matce, že se společně s mladší sestrou zabije.

V Chocni měl vzít patnáctiletý chlapec svou o pět let mladší sestru na houpačky, které mají nedaleko bydliště. Situace se ale velmi rychle změnila.

 

"Bráchu údajně napadla myšlenka odjet pryč a vyhrožovat mamince, že ublíží nejen sobě, ale i mladší sestřičce. S maminkou komunikoval přes telefon, ve zprávách uvedl, že skočí pod vlak, proto se matka obrátila na policii," popsala mluvčí policie Eva Maturová. Číslo vytočili i policisté, vyslechli si ale pouze vulgární odpověď: "Nasr.t!"

 

Veškeré poznatky dovedly policisty na pardubické nádraží, kde obě děti nalezli. Nezletilce po neschváleném výletu následně předali matce. Vyrozuměni byli i sociální pracovníci.

 

 

Tím ale hledání dětí pro policisty neskončilo. Dalšího patnáctiletého chlapce a stejně starou dívku pohřešovali rodiče v okolí Heřmanova Městce na Chrudimsku. Zděšení s blížící se půlnocí neustále narůstalo, pak ale přijali policisté informaci o neosvětlených cyklistech. Když je našli, zjistili, že jde o zmíněné opozdilce, kteří se nevrátili včas domů.

 

"Na závěr bychom mohli připomenout slogan, který se vázal k 25. květnu, což je Mezinárodní den pohřešovaných dětí, 'Všímejte si opuštěných dětí!' a věřte, že někdy totiž může jít o čas," apeluje Maturová.

TN.cz