Hrdinský čin

Chlapeček zachránil svou maminku! Sanitku přivolal díky číslu na hračce

Pětiletý chlapec zachránil svou maminku
Zdroj: Profimedia
Malý hrdina Josh Chapman
Téma:

Jako hrdina se zachoval teprve pětiletý chlapeček z Velké Británie. Ten na konci července zachránil život své mamince poté, co během jejího záchvatu zavolal záchranku. Číslo tísňové linky měl totiž na svém autíčku.

Pětiletý Josh Chapman z britského Telfordu zavolal sanitku i přesto, že nikdy předtím ještě netelefonoval. I tak se mu podařilo vytočit číslo 112 poté, co ho uviděl na boku své malé sanitky.


"Chlapec si hrál se svým mladším bratrem Harrym a maminkou, která náhle dostala záchvat,“ píše Daily Mail.

 


Vyšetření ukázala, že matka Joshe utrpěla diabetické kóma. "Když jsem se probudila, byli kolem mě záchranáři, kteří mi vysvětlili, že je zavolal Josh a pověděl jim naši adresu,“ popsala událost jeho maminka Caroline Chapmanová.


Malý hrdina o nemoci své maminky ví. Proto předtím, než zavolal záchranku, běžel vzít do kuchyně něco sladkého. Nic tam však nenašel. Operátoři s chlapcem zůstali ve spojení až do příjezdu záchranky.


Josh byl za své odvážné jednání a záchranu maminky náležitě odměněn. Místní policisté ho totiž v úterý pozvali na prohlídku stanice.


"Jsme na syna neskutečně hrdí. Miluje svá autíčka, hlavně ta záchranářská. Díky tomu okamžitě věděl, kam má zavolat,“ dodala Caroline Chapmanová.

ls TN.cz