Stíhání zastaveno

Vražda chlapce (7) v Pardubicích. Otec nakonec za mřížemi neskončí

Jan Pánik
Jan Pánik, Petr Brzek
Aktualizováno 21:03
10.10. 2019 13:33
Téma:

Násilnou smrt sedmiletého chlapečka mají ještě obyvatelé Pardubic v živé paměti. V noci na pondělí 13. května jej měl zavraždit jeho otec. Ten se podle policistů k činu přiznal a putoval do vazby. Stíhání čtyřicetiletého muže bylo ale nyní zastaveno.

Vražda otřásla pardubickou čtvrtí Studánka v noci na pondělí 13. května letošního roku. Sedmiletého chlapce, který teprve začal chodit do školy, měl zavraždit ve dvougeneračním domku jeho otec. Prvňáčka se pokoušeli hodinu oživovat zdravotníci, kteří dorazili na místo, bohužel marně.

 

"Ihned po nálezu byla zahájena neodkladná resuscitace a provedeny urgentní chirurgické život zachraňující úkony. Bohužel ani po téměř hodinu trvající resuscitaci se nepodařilo u dítěte obnovit srdeční akci a pacient zemřel," popsal tehdy mluvčí záchranky Aleš Malý.

 

 

 

Kriminalisté následně měli muže hned druhý den ráno obvinit z vraždy. Pardubický soud ho pak poslal do vazby. Otec chlapce během vazebního zasedání jen pasivně seděl, nevypovídal a rozhodnutí přijal s ledovým klidem.

 

Celý případ nyní dospěl do svého konce. "Trestní stíhání u čtyřicetiletého muže bylo zastaveno z důvodu jeho nepříčetnosti. Je navržena ústavní léčba," potvrdila televizi Nova policejní mluvčí Markéta Janovská.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz