MAPY

ČHMÚ upřesnil výstrahu před velkou vodou, stále platí povodňová pohotovost

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 18. 10. 2020
Téma:

Meteorologové v neděli dopoledne opět upřesnili výstrahu před povodněmi. Hladiny řek postupně klesají, nebezpečí tak hrozí v méně regionech. Stále je však vyhlášena povodňová pohotovost ve dvou okresech.

Platí stále výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před nebezpečím povodní. Vrcholy povodňových vln již nicméně podle meteorologů prošly koryty řek po celé jejich délce, hladiny vodních toků klesají a nepředpokládá se další vzestup.

 

Povodňová pohotovost (vysoký stupeň nebezpečí) platí až do pondělního rána pro část Pardubického kraje (Pardubicko), do úterního rána pak pro část Jihomoravského (Břeclav) a část Moravskoslezského kraje (Hlučín).

 

Grafická podoba výstrahy před povodněmi:

 

Povodňová bdělost (nízký stupeň nebezpečí) stále platí v částech Pardubického kraje (Chrudim, Litomyšl, Vysoké Mýto), kde by měla být odvolána v pondělí ráno, a v částech Jihomoravského kraje (Brno, Hodonín, Kuřim, Mikulov, Tišnov, Veselí nad Moravou), částech Moravskoslezského kraje (Bohumín, Ostrava) a části Kraje Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem), tam by měla skončit v úterý ráno.

 

 

Bleskové povodně trápily Česko v posledních dnech, hladiny toků již začaly postupně klesat. V neděli dopoledne platil druhý stupeň povodňové aktivity na čtyřech tocích, první stupeň hlásilo 18 stanic.

  

Stavy a průtoky na tocích:

 

Na to, jak situace vypadala ve čtvrtek, se můžete podívat v reportáži TV Nova:

TN.cz