výstraha meteorologů

ČHMÚ upřesnil výstrahy! Česko zasype sníh, bude se tvořit i náledí

Silničáři - ilustrační
Zdroj: TN.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 11:10
3.4. 2021 10:34
Téma:

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v sobotu dopoledne aktualizovali výstrahy před silným sněžením a také náledím. Místy můžou napadnout během jediné hodiny až čtyři centimetry sněhu.

"V sobotu očekáváme, zejména během dne, sněhové přeháňky, které mohou být ojediněle silné s intenzitou kolem 4 cm/1 h. V polohách pod 400 m se mohou objevit přeháňky smíšené nebo dešťové," upozorňují meteorologové ČHMÚ.

 

V některých částech Česka začalo opět sněžit: 

 

Výstraha před silným sněžením je vyhlášena pro části Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Ústeckého kraje, Libereckého kraje, Královéhradeckého kraje, Pardubického kraje, Olomouckého kraje, Zlínského kraje, Moravskoslezského kraje a celou Vysočinu.

 

Grafická podoba výstrahy před silným sněžením:

 

Pro další části republiky vyjma Plzeňského a Karlovarského kraje pak platí výstraha před novou sněhovou pokrývkou s nízkým stupněm nebezpečí. Obě výstrahy jsou platné až do 23:00.

 

 

Současně vyhlásili meteorologové výstrahu před náledím. To by mělo trápit zejména řidiče od soboty večer, výstraha začíná platit ve 21 hodin, v částech Středočeského, v celém Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Libereckém kraji, v částech Ústeckého, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a na celé Vysočině. Náledí by se mělo tvořit v polohách od 500 metrů nad mořem. Varování je platné až do nedělního rána.

 

Grafická podoba výstrahy před náledím:

 

Čeká nás velikonoční ochlazení. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz