Počasí

VÝSTRAHA: Klouzat to bude v celé republice! Raději nevycházejte

Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
Aktualizováno 20:43
23.1. 2021 11:17
Téma:

Český hydrometeorologický ústav vydal v sobotu dopoledne novou výstrahu pro celou Českou republiku. Meteorologové varují před tvorbou náledí. Pozor by si měli dát nejen řidiči, ale také chodci.

Výstraha před tvorbou náledí platí pro území celé republiky od sobotní deváté hodiny večerní až do nedělního rána. "Na vlhkých komunikacích po předchozích srážkách nebo tání sněhu se při poklesu teplot pod bod mrazu bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky," potvrdil ČHMÚ.

 

 

Opatrní by měli být řidiči, ale také chodci. Podle varování meteorologů by starší nebo méně mobilní lidé neměli chodit raději ven. Řidičům se doporučuje sledovat aktuální dopravní zpravodajství.

 

 

Ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji platí vysoký stupeň nebezpečí také před silným sněžením. Místy by mohly napadnout až tři centimetry sněhu za hodinu. Komunikace mohou být místy nesjízdné, zhoršená bude také viditelnost.

 

 

 

 

V sobotu dopoledne trápil sníh také západ republiky. Špatné počasí zavinilo řadu nehod. Na několik hodin zkomplikovala provoz na dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary havárie kamionu. Další kamion zablokoval vlivem hustého sněžení a kluzké komunikace také silnici mezi Lipovou a Šluknovem na Děčínsku.

 

První stupeň povodňové bdělosti platí do nedělního poledne v části Jihomoravského a většině Zlínského kraje. Může dojít ke zvýšení hladiny některých řek.

 

 

Související témata:
TN.cz