Varováni meteorologů

ČHMÚ zpřísnil výstrahu! Námraza a mlhy hrozí také na dalších místech

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 10.11. 2019 21:44
Téma:

Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před námrazou a mrznoucími mlhami. Ty budou hrozit od půlnoci do pondělní jedenácté hodiny na většině území Česka. Na pozoru by tak měli být zejména řidiči.

"V noci na pondělní se v Česku mohou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí až do pondělní jedenácté hodiny dopoledne pro Prazu a kraj Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký a Vysočinu. 


Meteorologové před mrznoucími mlhami a námrazou varují také část kraje Libereckého, Olomouckého a Moravskoslezského. 

 

"Počasí na našem území bude ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude slábnout," vysvětluje ČHMÚ. Opatrní by měli být hlavně řidiči. Na silnicích se totiž očekává snížená viditelnost a nebezpečí tvorby námrazy.

 

 

ČHMÚ už v sobotu odpoledne vydal výhled počasí na následující čtyři týdny. Vypadá to, že žádné nečekané oteplení nás nečeká, podzim už drží teploty pevně v rukou.

 

"Období od 11. listopadu do 8. prosince 2019 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem +3 °C, ale v noci na pondělí a na pátek klesnou na +2 až -3 °C. Maximální denní teploty budou dosahovat většinou 6 až 11 °C, ve čtvrtek jen kolem 4 °C," předpovídají meteorologové.

Další týdny období budou teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Relativně nejchladnějším bude pravděpodobně první prosincový týden s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -1 °C a denních teplot kolem 3 °C.

 

Pršet či sněžit bude průměrně až nadprůměrně, nejvíc v nadcházejícím týdnu, kdy by mělo celkem spadnout kolem 20 milimetrů srážek.

 

 

TN.cz