Vyhrocený spor

Chodíš do práce, ohrožuješ nás, měl útočit na manželku. Hrozí mu 4 roky

Monokl
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 14. 4. 2020
Téma:

Až čtyři roky ve vězení může strávit čtyřicetiletý muž z Chodova na Sokolovsku, který podle kriminalistů na konci března napadl svoji manželku. Vadilo mu, že chodí do práce i během epidemie koronaviru a tím podle něj ohrožuje celou rodinu. O týden později měl ten samý muž útočit i na hlídku strážníků.

"Na konci března měl obviněný probudit v noci manželku a tu začít slovně urážet. Následně jí měl vyčítat, že ve vyhlášeném nouzovém stavu stále chodí do zaměstnání a ohrožuje tím celou rodinu. Poté ji měl začít fyzicky napadat a vyhrožovat jí," popsal vyhrocený rodinný konflikt policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

Situace se uklidnila až po příjezdu policejní hlídky, kterou přivolal syn páru. Ten samý muž se do konfliktu se zákonem dostal i o týden později. Měl se dobývat na pětačtyřicetiletého muže, na kterého v noci zvonil a kopal mu do dveří.

 

 

"Probuzený muž na nic nečekal a okamžitě přivolal městské strážníky, které se po svém příjezdu snažil muž fyzicky napadnout," řekl Kopřiva.

 

Policisté následně raubíře obvinili z vydírání, ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Skončil ve vazbě, v případě odsouzení může strávit za mřížemi až čtyři roky.

 

Připomeňte si jiný případ, kdy měl muž na manželku zaútočit paličkou:

 

TN.cz