Tragické srážky

Černá středa na silnicích: Při nehodách zemřelo šest lidí

Téma:

Středeční nehody na českých silnicích si vyžádaly už šest obětí. Dvě ženy zahynuly na Berounsku a Náchodsku. K nehodám došlo i na Mělnicku a Klatovsku, kde zemřeli dva muži. Odpoledne pak narazilo auto na Trutnovsku do mostu, nehoda má dvě oběti.

První tragická nehoda se odehrála u Tetína na Berounsku před osmou hodinou ráno. Modrý Ford Fiesta tu vylétl ze silnice a narazil do stromu.

 

Podle agentury Aktu.cz ostatní řidiči kolem zdemolovaného osobáku jen projížděli, místo aby 50leté řidičce ve vraku pomohli. Žena tak zraněním podlehla. Podle policejní mluvčí Marcely Pučelíkové byly lhostejných šoférů desítky, zastavil jen jediný.


GALERIE: Smrtelná nehoda u Tetína na Berounsku

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Smrtelná nehoda u Tetína na Berounsku - 1

 

"Záchranáři ženu resuscitovali hned po příjezdu na místo, jejich snaha byla bohužel marná. Pacientka zemřela," upřesnila pro TN.cz mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

 

Druhá smrtelná nehoda se odehrála ve Stárkově na Náchodsku těsně po osmé hodině ráno.

 

 

"Podle prvotních zjištění 37letý řidič kamionu z Trutnovska zastavil na náměstí a při rozjíždění zřejmě přehlédl 68letou chodkyni, která šla k místní poště," popsala policejní mluvčí Eva Prachařová.

 

Dechová zkouška byla negativní. Záchranářům se starší ženu zachránit nepodařilo. Provoz přerušený nebyl.

 

GALERIE: Tragický střet kamionu s chodkyní na Hronovsku

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Tagický střet kamionu s chodkyní na Hronovsku - 1

 

Třetí obětí středečních nehod je řidič osobního auta, které se u Nové Vsi na Mělnicku krátce po poledni srazilo s kamionem. Ani jemu už zdravotníci nedokázali pomoct. Policisté museli dopravu kvůli vyšetřování nehody odklonit na objízdné trasy.

 

GALERIE: Tragická dopravní nehoda osobního auta kamionu a dodávky na Mělnicku

1
/
9
Zdroj: AKTU.cz
Tragická dopravní nehoda osobního auta kamionu a dodávky na Mělnicku - 1

 


Čtvrtá smrtelná nehoda se stala ráno na Klatovsku. Řidič, který projížděl obcí Petrovice nad Úhlavou, vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobákem a utrpěl zranění, kterým podlehl.

 

Krátce po třetí hodině odpoledne vyjížděli policisté k nehodě na Trutnovsku. "Osobní vozidlo z dosud nezjištěných příčin vyjelo mimo silnici a narazilo do betonového mostu. Cestovali v něm tři lidé, z čehož dva zemřeli," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Třetí cestující utrpěl při nehodě těžká zranění, záchranáři ho letecky přepravili do nemocnice. Silnice byla mezi obcemi Kocbeře a Choustíkovo Hradiště neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu na Dvůr Králové nad Labem.

pez TN.cz