Cestování po Chorvatsku

Chorvaté vítají zahraniční turisty. Štáb popsal, jak to na místě vypadá

Lucie Staničková
Lucie Staničková, Ondřej Špalek
Publikováno 18. 6. 2020
Téma:

Už čtvrtý den je reportér TV Nova Ondřej Špalek v Chorvatsku, kam se se štábem vydal zjistit, jak se zde vyvíjí turistická sezóna. Podle dosavadních informací zatím v oblíbené destinaci Čechů moc dovolenkářů ještě není.

Ve středu se reportér s kameramanem přesunuli z Bašky na ostrově Krk více na jih do přístavního města Biograd na Moru. Od rána je tam slunečné počasí a teplota se pohybuje okolo příjemných dvaceti stupňů. Štáb ale očekává, že během dne se ještě více oteplí.


"Přestože má moře teplotu přibližně 20 °C, řada lidí se už vydává na pláže a koupe se,“ popsal aktuální situaci v Chorvatsku reportér.

 


Právě proto, že se turistická sezóna teprve rozjíždí, jsou pláže zatím čisté a není na nich ještě takové množství odpadků.

 
Chorvaté jsou zároveň velmi rádi, že turisté do země pomalu přijíždějí. Podle reportéra moc dobře ví, že bez nich by jen těžko přežili. "Všude nás vítají a jsou opravdu rádi za každého hosta. Ta radost je na nich určitě znát mnohem více než v minulých letech,“ dodal Špalek.


Štáb se ve čtvrtek bude během dne přesouvat do další velmi oblíbené destinace, kterou je Makarská. Čeká je tak přibližně 180kilometrová cesta.

 

Podívejte se na živý vstup Ondřeje Špalka ze středečních Televizních novin:

 

TN.cz