Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2018 16:00
Krádeží přibývá

POZOR v Chorvatsku: Policie důrazně varuje turisty i místní

Chorvatská policie - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Chorvatská policie - ilustrační foto

Chorvatská policie varuje turisty před kapsáři. V přímořských oblastech přibývá okradených dovolenkářů, proto úřady vydaly rady, jak se proti zlodějům chránit.

Kapsáři mají v době dovolených v Chorvatsku hotové žně. Turisté často nedávají pozor na své věci a třeba peněženkou v zadní kapse zloděje ke krádeži přímo zvou. Úřady proto vydaly opatření, která by turisté i místní měli dodržovat, píše portál dnevnik.hr.

 

Policie radí, aby u sebe lidé nosili menší obnos peněz a PIN kódy ke kreditním kartám si nezapisovali na papírky, které pak schovají do peněženky. Osobní doklady byste měli nosit odděleně od peněz a vždy si dávat pozor na své tašky, kabelky či batohy.

 

Především ve větším davu by pak lidé měli batoh nebo třeba ledvinku nést vepředu spíše než na boku nebo na zádech. Mobily a další zařízení si vždy hlídejte, nenechávejte je na stolcích v restauraci nebo kdekoliv jinde odložená.

 

 

Policisté také zdůrazňují, že kapsáři mají své triky, jak vás okrást, přestože si myslíte, že své věci hlídáte. Především byste měli zpozornět v momentu, kdy se na vás někdo natlačí nebo se vyptává na podrobné informace o vaší cestě či ubytování.

 

Do preventivní akce se zapojily především oblasti, v nichž kapsáři řádí nejvíce. Patří k nim Přímořsko-gorskokotarská župa, která je také jedna z nejoblíbenějších mezi turisty. Do oblasti spadají města Rijeka a Opatija či ostrovy Krk a Cres.

epa TN.cz