Koronavirová pandemie

Chorvatsko hlásí další rekordní nárůst! Ministr varoval i turisty

Chorvatsko
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
21.8. 2020 14:36
Téma:

Už třetím dnem přibývá v Chorvatsku více než 200 nakažených koronavirem za 24 hodin. Za čtvrtek tamější laboratoře hlásí 265 nově infikovaných. Chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš na tiskové konferenci řekl, na co si lidé mají nejvíc dávat pozor.

Koronavirus nabírá u Jadranského moře na síle. Chorvatsko má momentálně 1841 aktivních případů. Za posledních 24 hodin v zemi přibylo rekordních 265 nakažených, nejvíc od začátku pandemie.

 

"Vyšší počty nakažených jsou důsledkem toho, že se Chorvatsko otevřelo turistům," prohlásil ministr Beroš podle portálu dnevnik.hr. Ten varoval všechny mladé lidi včetně turistů před nezodpovědným chováním. Vyzval je, aby se chovali především ke starším a nemocným spoluobčanům ohleduplně.

 

Ředitel Chorvatského ústavu pro veřejné zdraví Krunoslav Capak očekává další nárůsty počtu nakažených. Opatření v nočních klubech, které musejí z nařízení úřadů zavírat dříve, podle něj fungují.

 

Počet nakažených v Chorvatsku podle regionů:

 

"Ukazuje se ale, že mladí lidé se po zavíračce přesouvají z klubů do kaváran a restaurací, které mohou mít otevřeno déle," poznamenal Capak s tím, že v noci, kdy jsou lidé uvolněnější, se koronavirus přenáší častěji.

 

Nejzastaženějším regionem je s 469 případy Splitsko-dalmatská župa, kde leží nejpopulárnější letoviska, kam každoročně míří desetitisíce Čechů. Druhý nejvyšší počet nakažených, a sice 450, má hlavní město Záhřeb.

 

 

V Chorvatsku se od začátku koronavirové pandemie nakazilo 7594 případů, z toho 5584 lidí se zotavilo a 169 nemoci Covid-19 podlehlo.

TN.cz