Koronavirová pandemie

Chorvatsko hlásí největší denní nárůst, rekord padl i v Německu!

Koronavirus na pláži - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
20.8. 2020 14:52
Téma:

Epidemiologická situace v Chorvatsku se nevyvíjí dobře. Nejoblíbenější turistická destinace Čechů hlásí nejvyšší nárůst nakažených od začátku pandemie, přibylo 255 případů. Rekordní přírůstek od konce dubna zaznamenali i v Německu. Čísla rostou po celém světě.

Chorvatsko hlásí znepokojivý rekord. Za posledních 24 hodin v zemi na Jadranu přibylo 255 nakažených koronavirem, nejvíc od začátku pandemie. S onemocněním Covid-19 tam momentálně bojuje 1689 lidí. Celkově se nakazilo 7329 lidí.

 

Vyplývá to z dat, která zveřejnil Chorvatský ústav veřejného zdraví.

 

Největší počet aktivních případů, a sice 433, je stále v hlavním městě Záhřebu. Se 406 nakaženými následuje Splitsko-dalmatská župa, ve které leží nejvíc letovisek, kam každoročně vyjíždí desetitisíce Čechů na dovolenou.

 

V zemi je 127 lidí v nemocnicích, 13 hospitalizovaných se neobejde bez plicní ventilace. Koronaviru podlehlo 168 nakažených.

 

 

Počet nakažených v Chorvatsku začal prudce stoupat v posledních dnech. Ještě na začátku srpna se denní přírůstek držel pod stovkou. Platí tam povinnost nosit roušku ve vozech hromadné dopravy nebo v obchodech.Aktivních případy nákazy v Chorvatsku podle regionů:

 

Rekordní nárůst počtu nakažených zaznamenali také v Německu, píše portál dw.com. Podle tamějšího Institutu Roberta Kocha (RKI) za den přibylo 1707 případů, nejvíc od konce dubna. Od začátku pandemie se koronavirus potvrdil u více než 230 tisíc lidí. Zemřelo 9253 infikovaných.

 

Na celém světě se potvrdilo už přes 22 milionů případů, uzdravilo se více než 15 milionů a 791 tisíc lidí zemřelo.

 

Chorvatsko už povinné roušky má, od 1. září se vrací do obchodů, kadeřnictví i restaurací také v Česku. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz