Zahraničí

Chorvatsko pokryla vrstva sněhu. Na Makarské ho napadlo až půl metru

Sněžení v Chorvatsku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
31.12. 2020 18:24
Téma:

Chorvatsko v noci ze středy na čtvrtek pokryla vrstva sněhu. Na některých místech napadlo během noci až půl metru sněhu. Silnice v okolí hory Svatý Jiří u Makarské jsou neprůjezdné.

Sníh zasypal především oblast Jižní Dalmácie, zejména pohoří Biokovo s nejvyšší horou Svatý Jiří. Teploty v noci klesly až pod bod mrazu.

 

"Teploty v noci až -3,1°C. Dnes v noci napadlo zhruba 50 centimetrů nového sněhu. Silnice v okolí hory Svatý Jiří jsou většinou neprůjezdné,“ uvedlo ve čtvrtek neziskové sdružení chorvatských amatérských meteorologů.

 

Upravo sa Sv. Jure na Biokovu, temperatura je -3.1C, a noas je palo oko 50 cm novog snijega. Biokovska cesta je veim dijelom neprohodna. Foto: Dominik ime Samac

Zveejnil(a) Crometeo dne tvrtek 31. prosince 2020

 

 

Situace se v oblíbené turistické zemi nezlepší ani v nadcházejících dnech. Meteorologové čekají v příštích dnech přívaly deště a pokles denních teplot. Počasí by se mělo zlepšit až během následujícího týdne.

 

Naopak v Česku se má o víkendu oteplit, jelikož k nám začne proudit teplý vzduch z jihu. Bude ale také více pršet. Kvůli srážkám a teplotám kolem nuly se bude na konci tohoto týdne a začátku příštího tvořit ledovka.

 

Lidé prožili v Chorvatsku noc strachu, zemi zasáhly další silné otřesy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz