FOTO + VIDEO hmyzí záplava

Chorvatsko zaplavili komáři, lidé chodí ven v ochranných oblecích!

Komár
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

V Chorvatsku nastala komáří apokalypsa. Na internetu se objevují fotky děsivě poštípaných lidí, různých ochran proti dotěrnému hmyzu i velké komáří roje. Mezi nejvíce postižené části země patří Osijecko-baranjská župa a celkově východ země.

Na 43letém Chorvatu Ivanu Zgrabeci z Osijecko-baranjské župy se hrůzně vyřádili komáři. Ruce a záda má pokryté velkými hmyzími štípanci. A to byl mimo dům jen 45 minut. "Je skoro nemožné jít ven, zdržujeme se hlavně v blízkosti domova. Za celý svůj život jsem něco takového neviděl," popsal Zgrebec pro chorvatský zpravodajský portál 24sata.hr.

 

Podívejte se na video obsahující mimo jiné i snímky Zgrabecových zad:


Komárů je v oblasti tolik, že už mohou představovat i vážné ohrožení zdraví, hlavně pro alergiky a děti. Aby mohli lidé chodit ven, používají různé ochranné pomůcky podobné těm, které nosí včelaři.

 

Ochrana před komáry v Chorvatsku:


Za masívním výskytem komárů stojí hlavně tři důvody - dlouhé období dešťů, následné záplavy a teploty mezi 32 a 35 stupni Celsia. Spousta obcí navíc nemá připravené peníze na prevenci komáří hrozby.

 

Podívejte se na video nočního hemžení komárů v Chorvatsku:


Představitelé Osijecko-baranjské župy a jejích měst na severovýchodě země už požádali o pomoc vládu. Potřebovali by alespoň pět milionů kun, tedy asi 17 milionů korun, aby mohli s přemnoženým hmyzem bojovat.


"Záplavami poblíž řek Dráva a Dunaj vznikají na uzemí o velikosti až 30 tisíc hektarů velké vodní plochy, které slouží jako líhně komárů," popsali ve společném dopise vládě představitelé župy a hlavního župního města podle chorvatského zpravodajského portálu Glas Slavonije.

 


Chorvatská vláda na svém středečním zasedání pověřila ministerstvo zdravotnictví i župní úřady země, aby přijaly veškerá možná opatření pro dezinsekci komárů. "Vláda bude muset najít další finanční prostředky, aby se tento problém co nejdříve vyřešil," prohlásil podle 24sata.hr chorvatský premiér Andrej Plenković.
 

rod TN.cz