Cesta po Chorvatsku

Chorvatsko zatím nezdražilo. Na kolik vyjde večeře nebo rodinný nákup?

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 17. 6. 2020
Téma:

Třetí den je reportér Ondřej Špalek na cestě po Chorvatsku. Projíždí známá letoviska a zjišťuje, jak pandemie zahýbala turistickou sezonou. Náš štáb se dnes přesouval z Bašky na ostrově Krk směrem k jihu, do Biogradu na Moru a zaměřil se také na ceny jídla.

Promenády zatím ve švech nepraskají, turisté už se ale do Chorvatska sjíždějí. "Málo lidí, žádná tlačenice, úplně na pohodu," popsal jeden z českých návštěvníků Bašky. Další skupina svorně prohlásila, že se koronaviru nebojí.

 

Místo v restauraci není problém najít, číšníci velebí každého hosta. Takovou sezónu nezažili dlouho. "Není to dobré, ale bude," zhodnotil číšník Darko. Porce čevabčiči vyjde na 70 kun, k tomu pivo za 25. U večeře se tak bez problémů vejdete do 300 korun. Po 11. hodině večer už bylo město jako vymetené.

 

Ráno pak štáb vyrazil na nákup do místního marketu. Rodina našinců poradit nedokázala, nakonec ale reportér našel, co hledal. Chléb koupíte v přepočtu za 35, máslo za 80 korun. 150 gramů šunky vyjde na 50, mléko na 20 korun. Voda stojí podobně, pivo je za 35 korun a banány za 11. Rodinný nákup na dva dny tak vyšel zhruba na 800 korun.

 

 

Po nákupu se dvojice vydala znovu na cestu a po třech hodinách dorazila do Zadaru. Metropole severní Dalmácie ale letos netepe jako obvykle. Na vyhlášené zadarské pláži Kolovare běžně bývá při 26 stupních hlava na hlavě, tentokrát tu ale byly jen desítky lidí.

 

Poté se štáb vydal do půl hodiny vzdáleného Biogradu na Moru, odkud se přihlásí ve čtvrtek. Dalším cílem pak bude Makarská riviéra.


Reportér Ondřej Špalek se přihlásil v přímém přenosu v Televizních novinách:

epa TN.cz