Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2018 12:52
rozhodnutí soudu

Chovatelé vyvázli s podmínkou! Ve sklepě drželi ve výkalech 200 psů

Zdroj: TV Nova

U Okresního soudu v Pelhřimově se rozhodovalo v případu týrání psů v obří množírně v Kamenici nad Lipou. V rodinném domě tam dvojice seniorů chovala v naprosto otřesných podmínkách více než 200 psů. Dostali za to nakonec podmínku a mnohaletý zákaz dalšího chovu.

Oba obžalovaní chovatelé se z úterního hlavního líčení omluvili. Dokonce si ani nevzali obhájce. Soudce tak nakonec rozhodoval v jejich nepřítomnosti. Za týrání zvířat manželům vyměřil dvouleté tresty s tříletým podmíněným odkladem a deset let nesmějí chovat žádná zvířata.

 

"S takovým rozsahem, kde bylo zjištěno, že bylo tolik psů týraných, jsem se ještě nesetkal," prohlásil státní zástupce Karel Majer.

 

Manželé ve svém domě v naprosto otřesných podmínkách chovali celkem 212 psů - hlavně čivavy, buldočky a maltézáčky. Přežívali ve sklepení plném výkalů, špíny, nedýchatelného vzduchu a v miniaturních klecích. Pejsci byli vystresovaní, měli nejrůznější ušní, oční a kožní nemoci. Ve sklepě se nekontrolovaně množili.

 

19

GALERIE: 200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku

Zdroj: Policie ČR

200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku - 2

Hodnocení:

 

Na problém se přišlo na konci ledna. Veterinární správa a ochránci zvířat všechny psy chovatelům okamžitě odebrali. "Byli zablešení, měli všude výkaly, na těch výkalech spali i žili," vysvětlila ochránkyně zvířat Marcela Kaczmarová.

 

 

Rozsudek ještě není pravomocný. Nejdřív ho totiž musí doručit chovatelům. Odvolávat se proti němu ale majitelé nejspíš nebudou - za týrání zvířat jim totiž hrozilo až pětileté vězení.
 

David Pik/ lud TN.cz
Reklama