Myslete na prevenci

Chrání nejen rouška. Je třeba posílit vlastní imunitu

Jitka Fárová
Jitka Fárová
18.3. 2020 18:25
Téma:

Stejně důležité je nosit roušku nebo respirátor je posílit vlastní imunitu.

Podle odborníků je důležité v této době se zaměřit hlavně na příjem vitamínů a minerálních látek. Ty jsou nejvíce obsaženy v ovoci a zelenině, játrech a vaječných bílcích.

 

"Důležitým vitamínem pro současný příjem je vitamín C, ale i vitamín A a vitamín D," vysvětluje nutriční specialista Monika Bartolomějová.

 

Imunitu velmi ovlivňuje také to, v jakém prostředí žijeme a zda se hodně stresujeme. "Je důležité hledat tu druhou stránku, což je například relaxace, nějaké koníčky," radí Monika Bartolomějová.

 

Důležitý je také pohyb. Vycházet ven do přírody jednotlivě lze, ale lepší je zdržovat se doma. Zacvičit si můžete i před televizí, stačí klidně 20 minut denně.

 

Imunitě prospívá také otužování. Střídavý pobyt v horkém a naopak velmi studeném prostředí má prý pozitivní vliv na odolnost vůči virózám. Kdo má vlastní saunu, je to ideální. Saunování totiž pomáhá uvolňovat dýchací cesty a odstraňuje stres.

 

 

Mylsete i na dostatek spánku. "To je to velmi důležitá věc v našem životě, která může nejenom prodloužit váš život, ale posiluje vlastně všechny funkce," zdůvodňuje Monika Bartolomějová.

 

Lidé by samozřejmě neměli zapomínat na probiotika a prebiotika a také základní hygienické návyky, jako je obyčejné mytí rukou.

Související témata:
TN.cz