Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 20:52
Žhářství

Chtěl se pomstít, podpálil dům. A ochromil železniční dopravu!

Zdroj: TV Nova

Svitavským policistům se podařilo dopadnout žháře, který podle nich před necelými dvěma týdny podpálil opuštěný dům poblíž důležitého železničního koridoru. Plameny staré silo zničily a požár na řadu hodin ochromil vlaky mezi Čechami a Moravou.

"Jen osm dní stačilo kolegům z kriminální policie a vyšetřování k tomu, aby odhalili žháře, který způsobil požár sila na ulici 5. května ve Svitavách v blízkosti železničního koridoru," pochlubil se policejní mluvčí Ondřej Zeman.

 

Kriminalisté pachatele chytli i přesto, že není místní. A už si vyslechl obvinění z poškození cizí věci. Navíc to není jeho první konflikt se zákonem.

 

Obviněný sedmadvacetiletý muž vyšetřovatelům řekl, že v silu byl už den před samotným požárem a popíjel tu s místními obyvateli. Jenže pak došlo k hádce.

 

"Cítil se být jednáním ostatních uražen a chtěl jim pobyt v silu znepříjemnit. Druhý den odpoledne se vrátil, počkal, až všichni odejdou, a v přízemí založil požár," vysvětlil Zeman motivaci obviněného mladíka.

 

 

Oheň se ovšem začal šířit obrovskou rychlostí a záhy plameny pohltily celou několikapatrovou stavbu. Hasiči museli kvůli rozsahu požáru a padající suti uzavřít přilehlou železniční trať, hlavní spojnici mezi Čechami a Moravou.

  

Výluka se dotkla celé řady spojů, včetně mezinárodních rychlíků. "Ze svého jednání se bude odhalený žhář zodpovídat před soudem. Ten mu v případě prokázání viny může uložit trest odnětí svobody až na jeden rok," uzavřel mluvčí policie.

 

13

GALERIE: Hořící budova ve Svitavách

Zdroj: HZS ČR

Hořící budova ve Svitavách - 3

Hodnocení:

pez TN.cz
Reklama