SEBEVRAH NA RYBNÍKU

Chtěl se probořit na ledu a utopit se. Zachránila ho přivolaná manželka

Muž vyhrožoval sebevraždou
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Ilustrační foto
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
16.2. 2021 11:07
Téma:

Neobvyklý způsob, jak vykřičet do světa možný pokus o sebevraždu, zvolil 42letý muž v Jindřichově Hradci. Vydal se po ledu zamrzlého rybníka s úmyslem probořit se a utonout. Policisté na místo přivolali jeho ženu, která výrazně pomohla nešťastníka zachránit.

Lidé procházející se v neděli odpoledne kolem rybníka Vajgar v Jindřichově Hradci se stali svědky rozsáhlého zákroku integrovaného záchranného systému. Policii přivolal svědek, kterého znepokojilo, že v místech se slabším ledem chodil muž se zjevným úmyslem probořit se. V té době mrazy přesahovaly 15 stupňů pod nulou.

 

"Policisté se k muži přiblížili a zjistili, že navíc drží v ruce nůž a chce se jím zabít. Křičel, že bude mluvit jen s manželkou, a policisté se nesmí přibližovat, jinak se podřeže," popsal dramatickou situaci mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

 

 

Zatímco jedna hlídka jela pro partnerku, další policisté se na místě snažili muže uklidnit. „Situace se vyhrocovala, muž se nožem několikrát řízl do ruky. Teprve když uviděl svoji ženu, odložil nůž na led. Manželka šla opatrně k němu a podařilo se jí nůž sebrat. Vtom zakročili policisté a muže znehybnili," popsal zákrok policejní mluvčí. Jeho kolegové vzápětí zjistili, že nešťastník měl pod bundou ještě další nože, ale nestačil je použít.

 

 

Se zraněními na ruce a na břiše převezli zdravotníci pacienta k ošetření. "Byl převezen na urgentní příjem do jindřichohradecké nemocnice," sdělila TN.cz mluvčí záchranné služby Petra Kavková.

 

Připravený záchranný člun hasiči nakonec nepotřebovali, led naštěstí manévry záchranářů vydržel. Mluvčí policie tak neobvyklý pokus o sebevraždu za svoji kariéru nepamatuje. Policisté zpravidla zasahují u skoků z výšky, a to i na zamrzlé vodní plochy.

 

Žena chtěla skočit ze 7. patra paneláku, zachránil ji policista. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz