Češka v Pákistánu

"Chtěla bych jít domů," vzlykala Tereza u soudu. Soudce ji zdrtil!

Zadržená češka v Pakistánu
Zdroj: Lahore News, Facebook
Tereza čeká na rozsudek už více než rok
Téma:

Češka Tereza H., podezřelá z pašování drog, je v pákistánském vězení už více než rok. Stále čeká na rozsudek, projednávání jejího případu se ale stále odkládá. Terezu teď nový soudce, který kauzu převzal, znovu zdrtil.

Už už si Tereza myslela, že si vyslechne rozsudek za pašování sedmi kilo heroinu ještě před Vánoci. Pak ale přišla velká rána - dostala novou soudkyni, poté jí soudce vyměnili ještě jednou. A Šahzád Raza rozhodně nebude Terezin příznivce.

 

V Pákistánu soudci přezdívají "kat křesťanů" kvůli jeho tvrdému přístupu k Evropanům či Američanům. Podle českého ministerstva zahraničí by se také soudní řízení mohlo znovu prodloužit. Nový soudce se totiž musí seznámit se všemi podrobnostmi.

 

Teď navíc soudce podle portálu Blesk.cz čeká na písemné rozhodnutí Nejvyššího soudu v Láhauru ohledně výslechu nového svědka, kterého navrhovala obžaloba. Tato slova Češku obviněnou z pašování drog zdrtila.

 

"Strávila jsem ve vězení už víc než rok. Chtěla bych jít domů," měla zoufalá Tereza vypovědět ve středu u soudu. "Buďte si jistá, slečno, že soud dělá všechno proto, aby vaši kauzu ukončil co nejdříve," měl podle portálu odpovědět soudce.

 

 

Celníci Terezu na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi 10. ledna 2018. V dvojitém dně kufru ukrývala devět kilo heroinu, i přesto prošla přes dvě kontroly a chystala se odletět do Abú Zabí, kde měla přesednout na letadlo do Irska.

 

 

 

 

Při výslechu uvedla, že o drogách nevěděla. Tušila prý, že převáží něco nelegálního, myslela si však, že jde o marihuanu. Za pašování drog hrozí v Pákistánu pro cizince až doživotní vězení, pro místní i trest smrti. Šanci na vydání do Česka podle odborníků nemá.

epa TN.cz