Chtěla dcerce pořídit štěně. Místo toho žena přišla o desetitisíce

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 13:48
1.12. 2020 13:37
Téma:

Žena z Karvinska zaplatila 20 tisíc korun za štěně. Zaujal ji inzerát na internetu, a i když peníze poslala, psa se s dcerou nedočkaly. Případem se už zabývá policie. Pachateli teď hrozí až osm let za mřížemi.

Matka s dcerou se těšily na domácího mazlíčka. Na internetu našly inzerát, kde bylo k mání štěně za sedm tisíc korun. Prodejce měl psa zaslat z Německa. Do této chvíle se všechno zdálo normální. Jenže pak prodejce začal po rodině z Karvinska chtít další peníze.

 

"Od neznámého však přišel další e-mail, neboť bylo zapotřebí mimořádné platby za přepravu ve výši téměř 26 000 korun. Prodávající byl velmi vstřícný a chtěl jen polovinu, paní ji tedy uhradila,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

 

Když po ní chtěl zaplatit i přepravku pro čtyřnohého kamaráda, ženě došlo, že ji někdo napálil. Pak se obrátila na policii. Celkově přišla o dvacet tisíc korun.

 

"Policisté obvodního oddělení Karviná I zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu podvodu,“ dodala Štětínská.

 

Pachateli teď hrozí až osm let z mřížemi. Podobný případ se stal na Karvinsku loni. Žena tehdy zaplatila 15 tisíc za koně, který měl být letecky dopravený do Česka a následně až k ní domů. I jí pachatel posílal emaily s dalšími požadavky na zaplacení výloh.

 

 

Žena mu nakonec poslala dohromady 55 tisíc korun, jenže do teď je bez koně a bez peněz. Policisté i po tomto podvodníkovi stále pátrají.

jh TN.cz TN.cz