Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Internetový podvod

Chtěla pomoct "vojákovi", podvodník ze ženy vymámil balík!

Čtyřicetiletá žena ze Zlínska naletěla internetovému podvodníkovi. Ten se vydával za amerického vojáka. Žena přišla o 157 tisíc korun.

Žena si na internetu začala psát s mužem, který se představil jako americký voják účastnící se válečného konfliktu. Asi po dvou týdnech ji požádal, aby se mu postarala o jeho věci, kdyby náhodou padl. Žena souhlasila a čekala na zásilku.


Nejprve přišla z přepravní společnosti výzva o zadržení balíku a nutnosti zaslat okamžitě 800 dolarů, což je skoro 18 tisíc korun, za celní dluhy. Pak se objevili nové potíže s doručením a přepravní společnost žádala stále další a další peníze.


“Voják ji po celou dobu uklidňoval, že po zaplacení peněz bude balík uvolněný a přijde jí domů i s financemi, které jsou jeho součástí,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 


Ženě to nakonec začalo být podezřelé. Když se jí o vojákovi ani o dopravní společnosti nepodařilo na internetu najít žádné informace, obrátila se na policii.

 

Tam zjistila, že se stala obětí internetového podvodu. Policisté nyní případ vyšetřují, falešnému vojákovi a jeho komplicům hrozí trest až pěti let za mřížemi.
 

rod TN.cz