Spláchla ji vlna

Chtěla si udělat selfie na kusu ledu. Skončila na otevřeném moři

Téma:

Mnozí lidé jsou schopni udělat cokoliv, jen aby pořídili atraktivní fotografii. S tou se pak chlubí například na sociálních sítích. Poslední takový případ se objevil v neděli. Americká turistka se chtěla na Islandu vyfotit na kře. Když si na ní ale sedla, oceán ji začal odnášet.

Stačilo málo a starší žena už nemusela být mezi živými. Její touha po perfektní fotografii, kdy sedí na ledové kře ve tvaru trůnu, ji málem stála život. Poté, co ženu vlna odnesla na otevřený oceán, zachránil ji kapitán lodi. Fotografie pak na sociální síti začala sdílet její vnučka.

 

"Chybí jim požitek, kdy jsou v klidu. Není jim dobře, to znamená, oni se snaží z toho nepříjemného stavu dostat do nějakého stavu, kde se cítí o trošičku lépe, ale používají k tomu vzrušení," vysvětlil touhu po selfie psycholog Jeroným Klimeš.

 

Lidé také podle psychologů používají svůj mobil jako určitou bariéru, díky které se bojí méně. "Lidé by se třeba nepřiblížili ke žralokovi, ale když mezi sebe a toho žraloka dají ten mobil nebo kameru, tak jim dělá nějakou zábranu," dodává Klimeš.

 

 

Selfíčkoví hazardéři se vyskytují i v Česku. Loni zemřel muž, který si podle svědků chtěl udělat fotografii nad hranickou propastí, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Pád ze sedmdesáti metrů nemohl přežít.

 

"Náš lezec se dostal srázem dolů, nalezl zde muže bez známek života. Po chvíli jsme zde transportovali pomocí lezecké techniky i lékaře, ten však konstatoval smrtelná zranění," popsal loňskou událost mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

 

Před třemi lety zase skončil v nemocnici sedmnáctiletý mladík, který natáhl ruku na železničním vagonu. Zasáhl ho elektrický proud a skončil v nemocnici s popáleninami na sedmdesáti procentech těla. Podle statistik zemřelo kvůli pořizování selfie přes 250 lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fenomén selfie: Kde se vůbec vzal a kdo vyfotil to první?
Děláte si rádi selfie? Neuvěříte, co to o vás vypovídá!

pan, Veronika Polášková TN.cz