Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vražedný gang

Chtěli vrazi Kuciaka další smrt? Policie už zahájila trestní stíhání

Slovenský novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová možná neměli být jedinými oběťmi gangu, který pozatýkala policie. Podle tamních médií se jeho členové chtěli zbavit i náměstka generálního prokurátora. Kriminalisté teď zahájili trestní stíhání.

Dva ze zadržených kvůli vraždě novináře Kuciaka Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó měli podle slovenských médií chystat i vraždu prvního náměstka slovenského generálního prokurátora Petra Šufliarského. Vyšetřovatelé už zahájili trestní stíhání.

 

Tamním zločincům prý Šufliarský už dlouho ležel v žaludku. Řešil nejzávažnější případy a mafiánské kauzy. Šéf jednoho z obávaných gangů kvůli němu dostal doživotní trest.

 

Podle médií měl někdo už v roce 2011 střílet na prokurátorovu ženu. A že se v jeho životě poslední dobou dělo něco divného, potvrdili i sousedi. Policie už sbírá v případu stopy. "Byli tu a vyzvedávali si kompletní záznamy z celého kamerového systému," prohlásil soused.

 

V kauze Kuciak jsou aktuálně obviněni čtyři lidé, úřad ale nevyloučil, že jich bude víc. Po výpovědi jednoho z nich by si mohl obvinění vyslechnout i podnikatel Marián Kočner, který má být objednavatelem vraždy mladého novináře. Zda stál i za objednávkou smrti náměstka prokurátora, jasné není.

 

 

"Dozor v této věci vykonává úřad speciální prokuratury. Vzhledem k probíhajícímu konání nebudeme poskytovat žádné informace," uvedla mluvčí generální prokuratury Jana Tokolyová.

 

Úřad prokurátora prý aktuálně zveřejnil všechny informace, které neohrozí vyšetřování. Z nich vyplývají i odměny pro jednotlivé zúčastněné - Zoltán Andruskó měl od Zsuzsové dostat asi 1,3 milionu korun a údajně mu odpustila i dluh v půlmilionové výši.

Kateřina Vodvářková/epa TN.cz