úžasný nález

Chudý rybář spal na stovkách milionů. Netušil, co má pod postelí

Největší perla na světě
Zdroj: Profimedia
Největší perla na světě
Téma:

Žil jen v prosté chatrči a na živobytí si vydělával prodejem ryb, to ale netušil, jaký poklad má schovaný pod postelí. U pobřeží filipínského ostrova Palawan našel před deseti lety největší perlu na světě.

Obrovská perla je široká 30 a dlouhá víc než 60 centimetrů. Váží ohromných 34 kilogramů a odborníci tvrdí, že jde o největší perlu, kterou kdy kdo našel. Její cenu odhadují na minimálně sto milionů dolarů (asi 2,6 miliardy korun). Paradoxní je, že rybář měl perlu deset let pod postelí a ani ve snu ho nenapadlo, že by mohla mít nějakou cenu.

 

K bohatství přišel úplnou náhodou. Během rybaření se mu ve skalnatém dnu zasekla kotva, aby ji uvolnil, musel se potopit. Když se ponořil, všiml si, že vedle kotvy je jakýsi lesklý kámen a rozhodl se, že si ho vezme jako talisman pro štěstí. Perla se sem dostala pravděpodobně během tajfunu, který v té době v oblasti řádil.

 

Kámen schoval pod postel a ten tam nerušeně ležel dlouhých deset let. Rybář nad ním celou tu dobu spal! Zvěsti o zvláštním kamenu se ale dostaly k místním úřadům, které rybáře poprosily, aby jim ho přinesl ukázat.

 

 

"Byli jsme ohromení, teď jen čekáme na to, až vědci nález oficiálně certifikují," popsal úředník z městečka Puerto Princesa City. Rybář se s úřady pro cestovní ruch dohodl, že jim perlu zapůjčí. Pokud vědci nález potvrdí, půjde o největší objevenou perlu v historii. Prim doposud drží kousek, který váží "jen" 6,4 kilogramů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Holčička dováděla na posteli rodičů v dost nevhodnou chvíli. Tohle mohlo skončit katastrofou!

HVĚZDA ULICE: Patricie Solaříková vyfotila postelové selfíčko! Kdopak to leží vedle ní?

mom TN.cz