Nepříjemný zážitek

Chvíle hrůzy v paneláku! Jedovatý pavouk se procházel po fasádě

Nebezpečný sklípkan v Ostravě
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Téma:

Obrovský šok zažili obyvatelé jednoho z bytových domů v Ostravě. Po fasádě se totiž procházel velmi nebezpečný pavouk, který může i zabíjet. Ten nejspíš utekl někomu z terária, nikdo se k němu ale nehlásil.

Nájemníky domu na Havlíčkově náměstí v Ostravě Porubě museli zachránit až hasiči. "Ihned poté, co jsme se dozvěděli o závažnosti výskytu krásného, ale u některých druhů i smrtelně jedovatého pavouka, vyslali jsme zkušenou jednotku," popsal situaci mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Na místě hasiči narazili na sklípkana, který visel přímo nad vstupem do domu. Pro jeho odchyt tak museli použít plastový sud s uzavíracím víkem.

 

"Uzavřený sud jsme nakonec předali strážníkům Městské policie Ostrava a popřáli pavoučkovi hezkou cestu do nového terária," dodali hasiči. 

 

 

Sklípkani patří k největším suchozemským bezobratlým živočichům. Nesprávně se označují také jako tarantule. Všichni jsou jedovatí, pouze s různou intenzitou jedu. Koušou však jen v obraně a výjimečně.

 

Ti nebezpečnější mohou díky síle svého jedu ohrozit lidskou svalovou či dýchací soustavu, zvláště u dětí a nemocných lidí. Nejjedovatější jsou zejména druhy z Afriky a z Asie.

pan TN.cz