Nepříjemný let

Chvíle strachu: Letadlo ČSA se muselo vracet, v kabině klesl tlak

Téma:

Nefalšovanou hrůzu zažili cestující, kteří v úterý letěli z Říma do Prahy. Krátce po vzletu se totiž letoun náhle propadl a na pasažéry vypadly ze stropu kyslíkové masky. Pilot tak musel stroj otočit a vrátit se zpět na letiště.

Michal Kratochvíl, který vteřiny hrůzy zachytil na mobilní telefon, TN.cz popsal, že k incidentu došlo krátce poté, co letadlo opustilo římské letiště a zamířilo do Prahy.


Několik chvil poté, co zhasly kontrolky nařizující mít zapnuté pásy, se podle Kratochvíla letadlo prudce propadlo, pilot zahlásil letuškám poplach a poté vypadly kyslíkové masky. Pak pilot letadlo otočil a vrátil se do Říma.


Před druhým odletem se vyděšení pasažéři navíc ještě dozvěděli, že musejí letět v nižší letové hladině, protože na další dekompresi (ztrátu tlaku v kabině) už nemají dostatek vzduchu, což cestujícím na klidu právě nepřidalo.Po přibližně dvouhodinovém čekání následoval pokus o odlet číslo dvě. "Ale i podruhé jsme museli z letadla vystoupit, protože nestihli nastoupit všichni," uvedl Kratochvíl.


Po deváté hodině večer pak dodal, že stále tvrdne na letišti a spolu s ostatními čeká na přílet náhradního letadla.

Související témata:
pez TN.cz