problém smartphonů

Samsung zkoumá, jestli mobily posílají fotky bez vědomí uživatele

Samsung Galaxy S6
Zdroj: Oficiální zdroj
Samsung Galaxy S6
Téma:

Znepokojivá zpráva obletěla celý svět poté, co jeden z uživatelů mobilního telefonu Samsung uvedl, že celá jeho soukromá fotogalerie se odeslala jeho přítelkyni zcela bez jeho vědomí. Zpráva vyvolala znepokojení a mnoho spekulací mezi ostatními uživateli společnosti Samsung.

Zprávy o bezprecedentní chybě se objevily na otevřené sociální síti Reddit tento týden. Jeden z uživatelů Samsungu uvedl, že se celá jeho fotogalerie s minimálně 50 snímky odeslala jeho přítelkyni v době, kdy spal. 

 

„Včera v noci kolem 2:30 zaslal můj telefon celou fotogalerii mé přítelkyni. V aplikaci jsem však nenašel žádný záznam o zaslané zprávě, ten byl však uveden v protokolech operátora,“ napsal muž na sociální síť. 

 

Zdánlivá chyba se odehrála mezi jedněmi z nejnovějších smartphonů Samsung Note8 a Samsung Galaxy S9. Podle zpráv uživatelů problém spočívá v aplikaci Samsung Messages, která je výchozí aplikací těchto mobilních telefonů. Ta chybně rozesílá uložené obrázky prostřednictvím SMS.

 

 

V současné době převládají teorie o tom, co je příčinou této chyby. Mluvčí společnosti Samsung Austrálie potvrdila, že společnost zkoumala tento problém, avšak musí ověřit, zda to byla skutečně chyba telefonu. 

 

Existuje však řešení. První možností je zrušení přístupu do interního uložiště aplikaci Samsung Messages. Druhou je využití jiných textových aplikací, například aplikaci Android Messages nebo Textra.

ls TN.cz