OČKOVACÍ SYSTÉM

Chyba v očkovacím systému: Zoufalí důchodci mrzli před nemocnicí

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová, Lucie Cochlarová
17.1. 2021 21:14
Téma:

Do registru na očkování proti koronaviru se k nedělnímu odpoledni přihlásilo přes 152 tisíc seniorů. A podle odhadů nemocnice zvládly od pátku naočkovat zhruba přes 2500 z nich. Bohužel ani v neděli se to ale neobešlo bez problémů. Třeba před Thomayerovou nemocnicí v Praze stály ráno desítky seniorů a jejich příbuzných a dožadovali se očkování. Jenže to v nemocnici startuje až v pondělí.

"Jestli se chcete podívat na to, jak se očkují senioři 90 plus, plačící, stojící v mrazu před očkovacím centrem Thomayerovy nemocnice, tak tam vyražte." Divák televize Nova narazil na další chybu v centrálním rezervačním systému. Své rodiče objednal na nedělní ráno, žádné termíny ale nebyly. O problému informovala redakce TN.cz již v sobotu v tomto článku.


"Očkovat začínáme skutečně v pondělí 18. ledna. Je nám líto za vzniklé komplikace, které však nemůžeme ovlivnit," napsala Thomayerova nemocnice na sociálních sítích. Lékaři z nemocnice i přes chybu v rezervačním systému zájemce, kteří tam dorazili, naočkovali.


Očkovat se po sobotních problémech začalo i ve fakultní nemocnici v Ostravě. "Na dnešek máme obsazené všechny místa, což znamená 200 osob," sdělila v neděli náměstkyně ředitele Fakultní nemocnice Ostrava pro ošetřovatelskou péči Andrea Polanská.

 


Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady očkují od osmi hodin ráno, v plánu mají naočkovat 198 seniorů. "Je potřeba ohlídat trochu časy, protože senioři většinou přichází hodně časně a potom zahlcují provoz," řekl ředitel nemocnice FN Královské Vinohrady Petr Arenberger.


Na základě registrace za pátek a sobotu nemocnice naočkovaly 1671 lidí. V neděli zvládly další stovky. Některé radnice obešly centrální systém a očkování seniorů vzaly do vlastních rukou. Třeba Praha 2 poslala všem 1900 seniorů dopis a v sobotu zvládli naočkovat prvních 140 z nich.
 

Očkovat by se v budoucnu mohlo i v lékárnách, podívejte se na reportáž TV Nova:

 

K očkování lékárníky se vyjádřil prezident České lékárnické komory Aleš Krebs:

rod TN.cz