opuštěná zvířata

"Chybíte nám," píší zoo a sdílejí fotky opuštěných areálů. Potřebují pomoc

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 18. 10. 2020

Zoologické zahrady na sociálních sítích sdílejí pochmurné fotografie liduprázdných areálů. Současná opatření kvůli koronaviru na ně mají tvrdý dopad. Bez návštěvníků přicházejí o hlavní zdroj svých příjmů, krmení a péči o zvířata ale musí zajišťovat dál. Pomoci jim můžete i vy.

"Chybíte nám," napsala před několika dny pražská zoo na sociálních sítích a přidala album fotografií, na kterých obrovský areál u trojského zámečku zeje prázdnotou. Přestože dostává finance od města, výpadek příjmů je pro ni citelný. Věrní návštěvníci mají několik možností, jak jí v této době pomoci.

 

"Pokud byste chtěli zoo podpořit i finančně, máme pro vás Vstupenku na lepší časy platnou až do konce roku 2021. Nyní ji nově zakoupíte také jako dárek pro někoho blízkého, jemuž můžete navíc napsat osobní věnování," vysvětluje Zoo Praha. Mezi možnostmi pomoci je i sponzoring nebo adopce zvířat či nákup suvenýrů z e-shopu.

 

Podívejte se na vyjádření ředitele pražské zoo Miroslava Bobka k nařízení vlády:

 

I jiné zahrady vítají pomoc. "Nejlepší formou pomoci je pro nás finanční příspěvek. Na každodenní provoz zoo nám zájemci mohou přispět dvěma způsoby – symbolickou adopcí některého z našich zvířat nebo vkladem libovolného finančního příspěvku na náš účet k veřejné sbírce, číslo účtu: 2120217/0100," uvádí ostravská zoo. Aktuálně tam probíhá i soutěž Šípkový podzim, v rámci které lidé mohou pro zvířata sbírat žaludy, šípky a jeřabiny.

 

"U nás je možností je více," uvádí Zoo Chleby. "Adopce zvířecího oblíbence, zážitkové programy (ošetřovatel pro dospěláky nebo oblíbený Junior pro mladší pracanty), trvanlivé vstupenky, permanentky pro fajnšmekry, suvenýry," jmenuje výčet forem pomoci.

 

 

Jihlavské zoo je možné pomoci mimo jiné nákupem suvernýrů z e-shopu. Najdete tam kalendáře, trička, hračky, ale také například nápoje.

 

I nai kosmani ernovous se div, jak nm miz vci z e-shopu! Dkujeme za v zjem a pomoc. Dnes pedstavme dal novinky na e-shopu, bude i retro! https://eshop.zoojihlava.cz/

Zveejnil(a) Zoologick zahrada Jihlava dne tvrtek 15. jna 2020

 

Zoo ve Dvoře Králové kromě adopce a dárcovských SMS vytvořila i projekt Pozvi zvíře na oběd, v rámci kterého lidi zaplatí denní krmení pro vybraná zvířata. Cena za menu vychází od 100 do 500 korun. "Dáváme lidem šanci pozvat – i když obrazně – na dobré jídlo svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku vyrovnat se s citelným finančním výpadkem v důsledku pandemie," popsal projekt ředitel zoo Přemysl Rabas.

 

"Rockymu se už teď stýská po všech návštěvnících," napsala pár dní po vyhlášení opatření táborská zoo a sdílela fotografii statného tygra se smutným výrazem. Kromě sponzoringu, adopce, on-line vstupenek a plodů pro zvířata nabízí i zážitkové programy. V nabídce má možnost stát se na jeden den ošetřovatelem, nocování v zoo a kombinací obojího.

 

Rockymu se u te stsk po vech nvtvncch... Foto oetovatelka Tereza

Zveejnil(a) ZOO Tbor dne Pondl 12. jna 2020

 

Leckdo si možná řekne, že zvířata mají alespoň na nějakou dobu klid, nicméně lidé pro ně představují příjemné zpřestření. Některá z nich jsou dokonce zvyklá na blízký kontakt s návštěvníky, a jejich nepřítomnost jim proto není dvakrát příjemná. "Zvířatům v Dětské zoo chybí návštěvníci. Našeho fotografa vzaly ovce kamerunské útokem," pobavila pražská zoo na facebooku. 

 

Zvatm v Dtsk zoo chyb nvtvnci. Naeho fotografa vzaly ovce kamerunsk tokem! Foto -ph-

Zveejnil(a) Zoo Praha dne Ptek 16. jna 2020

 

V galerii se můžete podívat na areály některých českých zoo zející prázdnovou.

 

GALERIE: Prázdné areály zoologických zahrad

1
/
10
Zdroj: Zoo Praha
Opuštěný areál pražské zoo - 1 ; Zoo Praha
 

TN.cz