boj o zaměstnance

Chystá se velké zvyšování mezd! Polepší si v několika řetězcích

Prodavačka - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Přibližně o 3000 korun si od března polepší prodavačky v Penny Marketu. Řetězec po pouhém půl roce ohlásil další zvyšování mezd. Ani zaměstnanci jiných obchodů si ale nemusí zoufat, zvyšovat mzdy bude už brzy hned několik dalších řetězců.

Práce v obchodě už dávno nepatří mezi ty nejhůře placené. Obchodníci vědí, že pokud si chtějí udržet kvalitní personál, musí ho dostatečně zaplatit. Mezi řetězci tak v posledních letech zuří boj o zaměstnance.

 

Zaměstnanci obchodů a logistických center Penny Marketu si od 1. března přilepší v průměru o 10 %. Základní mzda v řetězci se bude pohybovat v rozmezí od 23 do 28 tisíc korun. U pokladních vzroste mzda o 15 %, v závislosti na tom, jak dlouho u Penny Marketu pracují, vzrostou o 2 500 až 3 000 korun.

 

Na zvýšení platů se mohou letos těšit i zaměstnanci Globusu. "Jsme rodinná firma, kde nám na pocitu zaměstnanců a jejich odměně velmi záleží. Proto jsme poslední tři roky rozdělovali mezi zaměstnance zisk v řádu stovek milionů korun a současně rozšiřovali zaměstnanecké benefity," uvedla tisková mluvčí Globusu Rita Gabrielová.

 

 

Na konkrétní sumě, o kterou se letos platy zvýší, v Globusu zatím pracují - mimo jiné s týmovými lídry a také s odbory. "Zvyšování mezd je tématem vždy na konci obchodního roku, tedy od 1. července. Naše zaměstnance o něm budeme rádi a v dostatečném předstihu informovat," doplnila Gabrielová.

 

Podobná je i situace v Albertu. Od 1. ledna navýšil mzdy provozních zaměstnanců v obchodech v průměru o 17 %. Navýšení mezd na provozních nemanažerských pozicích v prodejnách za uplynulých 25 měsíců činí v součtu v průměru 49,5 %.

 

"Již v roce 2018 jsme navázali na vývoj v minulých letech a významně jsme investovali do mezd našich kolegů v prodejnách. V roce 2018 jsme investovali do mzdových prostředků dodatečnou půl miliardu korun. Přibližně stejné prostředky si vyžádá i letošní navyšování," spočítala mluvčí Albertu Barbora Vanko.

 

 

Jestli si polepší i zaměstnanci v Lidlu, není zatím jasné. Řetězec naposledy navyšoval mzdy v březnu loňského roku, a to skokově. Zaměstnanci dostali přidáno o 20 %. "O případné úpravě mezd k začátku nového obchodního roku, tedy k březnu 2019, budeme včas informovat," doplnila mluvčí Zuzana Holá. 

 

Kaufland od letošního března zavádí tzv. interní minimální mzdu. Za práci na plný úvazek budou všichni zaměstnanci brát minimálně 24 tisíc hrubého. Nebude tak záležet, zda lidé pracují na prodejně, v logistice nebo na centrále.

 

Vybraným zaměstnancům Billa se zvýšily platy od 1. ledna. Konkrétně se jednalo o ty, kterým platy nestouply loni na podzim. Oproti loňskému roku si polepšili o 4 %. Není to ale jediný benefit, na který se mohou zaměstnanci těšit. "Od 1. března bude plošně zaveden benefit v podobě Multisport karty, a to pro zaměstnance na centrále i v prodejnách," řekla mluvčí společnosti Dana Bratánková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ožehavý problém: Jak si správně říct o vyšší plat? RADY A TIPY
Chcete vyšší plat? Tohle musíte začít dělat po práci

Související témata:
mom TN.cz