Cestujeme bezpečně

Chystáte se k moři? Podívejte se, jak je teplá voda. PŘEHLED

Teplota moře
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, Getty Images
Téma:

Při plánování dovolené u moře je dobré podívat se nejen na počasí v naší vysněné oblasti, ale je vhodné sledovat také teplotu vody. Někdo má rád dlouhé koupání v teplé vodě, někdo naopak miluje krátké osvěžení ve studenějším moři. Teploty se přitom můžou v jednotlivých oblastech odlišovat i o více než deset stupňů.

Každý má rád něco trochu jiného, to se samozřejmě také týká koupání v moři. Někdo rád tráví dlouhé hodiny na pláži a pak se jde jen rychle osvěžit, děti naopak často ve vodě tráví delší čas, není proto úplně ideální jet na dovolenou tam, kde je moře chladnější.

 

Rozdíly jsou velmi citelné. U Baltu se například teplota moře podle Českého hydrometeorologického ústavu pohybuje od 15 do 18 °C, v západním Středomoří jsou teploty od 18 do 21 °C.

 

Ve východním Středomoří, u Jadranu i u Černého moře jsou pak teploty od 23 do 26 °C. Rozdíl mezi Baltem a Černým mořem tak může činit i 11 stupňů.

 

Rozdíly můžeme sledovat například ve Středomoří. Konkrétně Gibraltar hlásí 17 °C, v okolí Barcelony je moře teplejší, ve středu kolem poledne bylo naměřeno 20 °C.

 

 

Cannes hlásí 21 °C. Italské Naples až 25 °C, stejně tak Benátky. Na Maltě se teplota vody vyšplhala k 23 °C. Řecký Thasos hlásí 25 °C, uvádí portál seatemperatures.info.

 

 

Na Kypru v okolí města Pafos bylo naměřeno 25 °C, egyptský Búr Saíd by měli vyhledat milovníci teplé vody, teplota se vyšplhala k 27 °C. Moře v okolí lybijského Tripolisu je studenější, teploměry ve středu kolem poledne hlásily 21 °C.

 

GALERIE: Teplota vody

1
/
3
Průměrné teploty ve Středozemním moři 19. 6. - 11:00

 

klma TN.cz