cestujeme bezpečně

Chystáte se na cestu letadlem? Na těchto místech hrozí turbulence!

Turbulence v letadle
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
13.9. 2019 5:45
Téma:

Většina lidí v letadle už někdy zažila nepříjemné turbulence. Všechno se s vámi třese, může se vám vylít nápoj nebo se některé věci rozhází po palubě. Nejčastěji se s nimi setkáte cestou z Velké Británie do USA. Běžné jsou také v jižní Asii nebo nad Alpami. Pokud tedy máte strach z létání, raději se těmto místům vyhněte.

S turbulencemi se piloti setkávají téměř každý den. Podle nich ale turbulence nejsou pro cestující nebezpečné. Jsou podobné například jízdě autem v drsném terénu. Extrémní turbulence jsou podle nich velmi vzácné, informoval deník Dnevnik.

 

Častěji se objevují spíše lehčí turbulence, někdy ale mohou být i intenzivní. Podle pilotů jsou běžná kolem rovníku. Setkávají se tam totiž severní a jižní větry. Problémy mohou být i nad severním Atlantikem nebo v jižní Asii.

 

Vyšší riziko turbulencí je v Bombaji, Miami, Singapuru, nebo Hongkongu. Tato místa nejsou zrovna oblíbená u lidí, kteří mají strach z létání. Na turbulence piloti narazí často při cestě z Velké Británie do USA a to hlavně v zimě.

 

 

Mezi další oblasti patří Pyreneje nebo Alpy. Nad nimi proudí horské vlny, které mohou způsobit nepříjemný třes. Běžné jsou nad Sierrou Nevadou nebo Jižními Alpami. Dojít k nim může ale i v Glasgow nebo Gibraltaru.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz