Domácí odposlech

Chytrá televize s Androidem umí odposlouchávat: Používáte ji?

Chytrá televize
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Sledujete často televizi, která má operační systém Android TV? Měli byste být na pozoru. Společnost ESET totiž upozornila na možnost odposlouchávání díky tomuto operačnímu systému. Prostřednictvím kódu vloženého do jakékoli aplikace se rázem váš obývák promění v odposlechovou místnost.

K odposlechu může dojít vložením kódu do jakékoli aplikace Android TV, zjistila na základě testu společnost PenTestPartner. Společnost test provedla na televizoru Sony Bravia, u něhož se snažila zjistit možnost odposlechu, jak tomu bylo u chytrých televizorů Samsung, uvedl Televizniweb.

 

 

V roce 2015 samotný výrobce televizorů Samsung informoval a upozorňoval na možnost odposlechu diváků přes obrazovkou. Následné informace mohli být předány třetí straně.

 

 

Úspěšný test společnosti PenTestPartner na televizoru Sony Bravia byl proveden vložením aplikace, která následně nahrála na pozadí vše, co zaslechla a poté přepsaný text umožňovala odeslat kamkoli. Sice pro test musel být připojen i mikrofon, avšak u dnešních Smart TV jsou mikrofony v televizorech již zabudované, takže není pro útočníky problém vás odposlouchávat.

reg TN.cz