Další nařčení

CIA: Rusové ovlivnili americké volby! Chtěli, aby vyhrál Trump

Putin blahopřeje Trumpovi
Zdroj: ČTK, Profimedia.cz
Ovlivnil americké volby ruský prezident Putin?
Téma:
CIA

Tak přece jenom? Americká tajná služba CIA zjistila, že prezidentské volby ovlivnilo Rusko. Uvedl to deník Washigton Post. Rusové měli stát za útoky hackerů, kteří zveřejnili citlivé informace z emailů demokratů. Díky tomu vyhrál republikán Trump.

Agenti CIA odhalili, že Rusko nechtělo útoky hackerů podrýt americkou demokracii, jak se domnívali dříve. Moskva stála hlavně o zvolení Donalda Trumpa novým prezidentem. Tvrdí to americký deník Washington Post s odvoláním na anonymní zdroje.

 

Hackery, kteří během předvolební kampaně zveřejnili emaily demokratů, identifikovaly tajné služby jako členy ruského týmu, který pracoval na dosazení republikána Trumpa do úřadu. Prezident Barack Obama už nařídil přezkoumání kybernetických útoků.

 

 

"Je naší povinností provést zpětnou akci, přezkoumat celý průběh voleb, porozumět tomu, co se stalo a poučit se z toho," prohlásila Obamova poradkyně pro vnitřní bezpečnost Lisa Monacová. Oficiálně také obvinila Putina ze zasahování do voleb.

 

Realitní magnát a nastupující prezident jakékoliv spekulace odmítá. "Nevěřím tomu. Nevěřím, že by do toho Rusové zasahovali," uvedl pro časopis Time. "Jsou za tím úplně stejní lidé, kteří tvrdili, že Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení," stojí zase v Trumpově prohlášení.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o zvolení Donalda Trumpa prezidentem:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz