hádanka

CIA je na Instagramu. Její první fotka je plná šifer. VYŘEŠÍTE TO?

První fotka CIA na instagramu je plná šifer
Zdroj: Instagram, @cia
Téma:

Americká tajná služba CIA se připojila na Instagram a zveřejnila svůj první příspěvek. Ten se stal okamžitě celosvětovým hitem. Je na něm totiž několik „tajných vzkazů“, které lidé na sociální síti mohou vyluštit.

Na první fotografii tajná služba zveřejnila pracovní stůl pokrytý celou řadou předmětů různě spojených s prací agentů CIA. Pozornost zaujme „Top secret“ taška na ničení dokumentů, poznámkový sešit s nápisem v arabštině, bankovky různých cizích měn a další předměty, jejichž smysl měli lidé odhalit.

 

Během pár hodin získal účet CIA desetitisíce sledujících, mezi kterými se téměř okamžitě našla celá řada úspěšných řešitelů špionážní hádanky. Řešení najdete níže v galerii.

 

GALERIE: První fotka CIA na instagramu je plná šifer

1
/
11
Zdroj: Instagram, @cia
První fotka CIA na instagramu je plná šifer - 11

 

CIA se podle své mluvčí rozhodla připojit k sociální síti, kterou užívá více než miliarda lidí po celém světě z důvodu snahy přiblížit svou práci mladým lidem.

 

 

„Je to jedna z cest, jak nabrat nové talentované Američany do služby. Prostřednictvím našeho instagramového účtu necháme lidi nahlédnout pod pokličku naší práce. Ale můžeme vás ujistit, že nebudeme zveřejňovat žádná selfíčka agentů z tajných akcí,“ uvedla mluvčí CIA Chelsea Robinsonová.

 

Ústřední zpravodajská služba má rovněž účet na Facebooku, kde ji sleduje kolem 860 tisíc lidí. Na Twitteru pak má dokonce více než 2,5 milionu odběratelů.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tbc TN.cz