Napřímo s Jiřím Pospíšilem

Jako primátor už nebudu europoslancem, slíbil šéf TOP 09

Ve čtvrtek 6. září začala série předvolebních rozhovorů TV Nova s lídry politických stran. Jako první s moderátorem Františkem Bůžkem debatoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Jeho strana obhajuje především silnou pozici v Praze, kde europoslanec Pospíšil vede kandidátku. Čím chce zaujmout voliče a jaký výsledek bude považovat za úspěch? I o tom byla v rozhovoru řeč.

Před čtyřmi lety skončila TOP 09 co do počtu hlasů v celorepublikovém měřítku na pátém místě se ziskem 8,4 % hlasů. Uspěla hlavně ve větších městech. Celkově ale získala jen 726 zastupitelů. Letos k druhé nejmenší parlamentní straně průzkumy moc příznivé nejsou. TOP 09 se dlouhodobě pohybuje na pětiprocentní hranici.

 

 

Jaký výsledek bude považovat TOP 09 za úspěch? A jak chce uspět v hlavním městě, kde kandiduje společně se STAN a Pospíšil vede kandidátu? A nechá si v případě úspěchu ve volbách mandát europoslance? I na tyto otázky se šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila ptal moderátor František Bůžek.

 

Jiřímu Pospíšilovi ovšem sebevědomí nechybí. O své straně mluví jako o alternativě ke hnutí ANO a ČSSD, které podle něj hlavní město nevedou dobře. 

 

"Pokud se stanu primátorem, vzdám se postu europoslance. Není to o kumulaci funkcí. Praha potřebuje ve vedení zkušeného politika," má jasno Pospíšil. 

 

Osobně se považuje právě za takového politika, navíc nezatíženého skandály. A proč by měli lidé volit právě TOP 09? "Naše kandidátka je mixem zkušených komunálních politiků a nových tváří," řekl Pospíšil.

 

Své otázky pro šéfa TOP 09 jste mohli pokládat i vy a to prostřednictvím následujícího formuláře:

On-line rozhovor

 

Řeč přišla i na volby do Senátu. TOP 09 v horní komoře neobhajuje žádný mandát. V některých obvodech postavila TOP 09 kandidáta podporovaného hned několika stranami.

 

Pusťte si celý rozhovor:

 

vbo TN.cz