Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

okolí Aše

Čím láká nejzápadnější bod ČR? Inspektor TV Nova to zjistil

Česká republika skrývá mnoho hezkých míst. Skrývá ale i ta, která sice neoplývají krásou, přesto jsou v něčem výjimečná. Jako třeba nejzápadnější bod České republiky, na který vyjeli naši prázdninoví inspektoři.

Výchozím místem je město Aš, na jehož severozápadním okraji se nachází obec Krásná. Tou projedeme a pokračujeme po silnici. Když asfaltová cesta končí, je to znamení, že se máme vydat po svých asi čtyři kilometry k samotnému cíli.

 

Bod je označen nejzápadnějším českým hraničním mezníkem z roku 1844. Po cestě za ním narazíte také na takzvaný Most přátelství alias Most Evropy, který na česko-německém pomezí postavili zhruba před deseti lety nadšenci.

 

A pokud si chcete procházku ještě trochu okořenit nádherným výhledem, určitě se vydejte na nedalekou kamennou rozhlednu ze šedesátých let devatenáctého století.

 

 

Je z ní krásný výhled do východní části Německa, tedy do Saska a Bavorska. Za dobré viditelnosti jsou vidět i Krušné hory.

 

Otevřeno je denně, vstup i parkování zdarma. I když je to levný výlet, nějaké mouchy bychom našli. Značení přímo k nejzápadnějšímu bodu je nepřehledné, takže se neobejdete bez navigace nebo dobré rady kolemjdoucích. Takže je to jen na bronzovou medaili.

pez, TV NOVA TN.cz