JEDENÁCT NÁSTROJŮ

Problém s klavíry pro Čínu vyřešen! Český miliardář má s nimi skvělý plán

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 8. 9. 2020
Téma:

Poté, co Čína odmítla převzít české klavíry a pianina výrobce Petrof, se nabídla jedna z českých rodinných nadací a celou várku hudebních nástrojů odkoupila. Ty teď zamíří do českých škol.

Čínský odběratel zřejmě z obav před sankcemi od tamních státních úřadů odmítl minulý týden převzít objednávku pianin a klavírů od českého výrobce Petrof z Hradce Králové. Sankce měly úřady uvalit v souvislosti s návštěvou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu.


Nyní se nabídla česká rodinná nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF), že všechny hudební nástroje, celkem za 5,2 milionu korun, převezme. “Že piana koupíme, jsem se rozhodli hned, jak jsem se o problému dozvěděli. S manželkou jsme se domluvili, že je naše nadace obratem věnuje českým školám. Přáli bychom si, aby se těch 11 nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ uvedl podnikatel a zakladatel KKFF Karel Komárek.

 


“Vážíme si tohoto velkorysého kroku a jsme rádi, že se naše klavíry dostanou do českých škol. Mne osobně nejvíc překvapila rychlost a rozhodnost Karla Komárka, s jakou k tomuto neplánovanému obchodu přistoupil,“ sdělila majitelka a prezidentka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.


Původně chtěl na Tchaj-wan vyjet předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), nečekaně však zemřel. Nový předseda Senátu Vystrčil se rozhodl, že do Asie pojede, a to navzdory protestům Číny i kritiky některých českých politiků. Tchaj-wan navštívil minulý týden.
 

Předseda senátu Miloš Vystrčil se vrátil z návštěvy Tchaj-wanu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

TN.cz