útok v číně

Muž ubodal před školou sedm studentů, dalších 19 zranil! VIDEO

Téma:

Cesta čínských studentů z pátečního vyučování se během okamžiku proměnila v horor. Na skupinu školáků totiž blízko školy vyrukoval útočník s nožem. Sedm žáků ubodal k smrti a dalších 19 zranil. Pachatele na místě zadržela policie.

K brutálnímu útoku došlo před střední školou v regionu Mi-č na severovýchodě Číny. Pachatel napadl skupinku studentů, kteří po konci pátečního vyučování, okolo šesté hodiny odpoledne, mířili domů.

 

Minimálně sedm z nich se však už domů nepodívá. Dalších 19 pobodaných žáků převezli záchranáři do místní nemocnice. Věk obětí zatím není znám, ale podle BBC se má jednat o školáky ve věku 12 až 15 let.

 

Čínská policie uvedla, že se útočník jmenuje Čao a na zmíněné střední škole v minulosti studoval. Policisté také prozradili, že se svým činem chtěl škole pomstít, protože v průběhu svého studia měl být šikanován. Podle místních médií je mladší 18 let. Po zadržení skončil v policejní cele.

 

 

V posledních letech se v Číně nejedná o ojedinělý případ útoku nožem na škole. Mezi lety 2010 a 2012 při podobných útocích zemřelo na 25 dětí a dalších 100 bylo zraněno.
 

Související témata:
jva TN.cz